در حالی که تردد کامیون ، اتوبوس و تریلی  در بسیاری از شهرهای کشور  با محدودیتهایی همراه است در قشم اما در هر ساعتی از روز تریلی های کانتینر بر در خیابانهای اصلی شهر تردد می کنند و این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای تردد شهروندان شده است.

شهر قشم شهر توریستی ایران که هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان با خودرو شخصی خود به آن مسافرت می کنند و از طرفی شهری با بندرهای مسافری و ترانزیتی است که توام بودن این دو موضوع باعث شده تا انواع مختلفی از خودروهای سبک و سنگین در آن تردد نمایند اما در اینجا خبری از محدودیتهای ترافیکی نیست و هر نوع وسیله نقلیه ای به راحتی در آن تردد می کند از اتوبوس گرفته تا تریلی .

عمده علتی  که موجب شده تا تریلر ها در شهر قشم تردد کنند ، انجام کارهای ترانزیتی در بندر بهمن قشم است که متاسفانه سازمان منطقه آزاد بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندان و همچنین وجه توریستی بودن شهر قشم ،  بجای آنکه امورات بندری را به خارج از شهر منتقل کند اقدام به توسعه این بندر نیز کرده است و این در حالی است که تا کنون برای مرحله بعد از آن که  تردد وسیله نقلیه مرتبط با ترانزیت است اقدامی انجام نشده است.

از دیگر مشکلات شهر قشم نداشتن جاده کمر بندی است البته در گذشته هر چند بلوار آزادگان به نوعی کمر بندی شهر محسوب می شد اما اکنون جزو خیابان مرکزی شهر می باشد و دیگر نمی توان اطلاق کمربندی را به آن داد.

البته جدا از بحث توسعه اسکله بهمن ،  شورای ترافیک می تواند تصمیماتی را برای هدایت تریلر ها برنامه ریزی نماید که تردد از طریق جاده ساحلی جنوبی و همچنین تعیین ساعات منع تردد می تواند مشکلات تردد قشموندان و خودروهای سنگین را تسهیل نماید.

جولان تریلی ها در قشم

جولان تریلی ها در قشم

جولان تریلی ها در قشم

جولان تریلی ها در قشم

جولان تریلی ها در قشم

جولان تریلی ها در قشم

جولان تریلی ها در قشم

جولان تریلی ها در قشم

لینک خبر : http://hormozonline.ir/?p=15225
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی