نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری : عملکرد منطقه آزاد قشم  باید توسط کارشناسانی بی طرف که در آن ذی نفع نباشند مورد بازنگری واقع شود و آرای مردم در این زمینه اخذ شود.

آیت الله صدر الساداتی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی هرمز گفت : در بازدید از  شهرها و مناطق استان  و طبق گزارشات و مکاتبات ۹۹ درصد از درخواست های مردم هرمزگان  شامل مشکلات معیشتی  و بیکاری جوانان بوده که  نامه رسیدگی به  آنها  به مراکز ذی ربط ارسال شده است .

وی با بیان اینکه در برخی از روستاها و محلات شهرهای بزرگ مردم با فقر و معضلات اجتماعی روبرو هستند افزود : هر چند خدمات خوبی در برخی از مناطق به مردم شده است اما در جایی که انتظار آن نمی رود مردم از نظر معیشتی در وضع نامناسبی قرار دارند که این نشان دهنده رشد نامتوارن ثروت در استان هرمزگان است.

آیت الله صدر الساداتی در ادامه به مشکلات شهر قشم اشاره کرد و بیان داشت : اولین مشکلی که مردم قشم در ملاقاتهای خود به آن اشاره می کنند  ناهماهنگی سازمان منطقه ازاد قشم با قوانین کشوری و دیگر ادارات و نهادهای دولتی است  و از عملکرد این سازمان ابراز نارضایتی داشتند.

وی اضافه کرد : تغییر مدیران سازمان منطقه آزاد در مدت کوتاه و عدم برنامه ریزی بلند مدت باعث شده تا رسیدگی به امورات مردم دچار وقفه و تغییرات زیادی شود که این موضوع به دلیل سلیقه ای عمل کردن مدیران ارشد و تغییرات ساختاری است که در این سازمان وجود دارد.

آیت الله سید روح الله صدرالساداتی  با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد برای اهداف خاصی تاسیس شده است  بیان داشت : عملکرد منطقه آزاد قشم باید توسط کارشناسانی بی طرف که در آن ذی نفع نباشند مورد بازنگری واقع شود و آرای مردم در این زمینه اخذ شود که این سازمان چه خدمات ، مزیتها و رضایتمندی را برای مردم به وجود آورده یا چه معضلات اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی به همراه داشته است.

وی افزود : کارشناسان باید در مورد ادامه فعالیت سازمان منطقه گازاد نظر دهند که آیا این سازمان  برای ادامه فعالیت نیازمند اصلاحات است یا بقای آن به نفع مردم است یا نفع آن برای عده خاصی بوده است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از گفتگو در خصوص  برنامه های فرهنگی شهرستان گفت : نیروهای جوان و با انگیزه خوبی در زمینه فرهنگی  وجود دارد که به صورت خودجوش در شهرستان کارفرهنگی انجام می دهند و لزومی نیست تا وقتی این نیروها در جزیره وجود دارند برای بکارگیری در پستهای  فرهنگی از دیگر نقاط  نیرویی به جزیره قشم منتقل شود.

وی با بیان اینکه استفاده از نیروهای غیر ساکن می تواند نظارت بر عملکرد  آنها را دچار مشکل کند افزود : چون این افراد پیشینه ای در محل نداشته اند سوابق و کارایی آنها در محل جدید مشخص نیست و از طرفی تا بشود بر کار آنها نظارت کرد از مسئولیت برکنار می شوند  که این موضوع آسیبهای زیادی را بر مدیریت بخشهای مختلف به همراه خواهد داشت.

آیت الله صدر الساداتی بیان کرد : در اسلام قوانینی داریم که درآن برای مرزنشینان توجه ویژه ای قائل شده است و نباید مردم مرزنشین ما مشکلات معیشتی و اقتصادی داشته باشند  و شکایتهایی که مردم ما در استان هرمزگان دارند  نشان دهنده این است که به این دستورات اسلامی توجهی نشده است..

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد : صیادی شغل اصلی مردم ساحل نشین خلیج فارس است که متاسفانه این روزها مورد بی توجهی مسولان ذی ربط قرار گرفته است و این حرفه ( صیادی سنتی ) در حال نابودی است که این خود می تواند آسیب های اجتماعی را در این مناطق بیشتر کند .

وی به بحث ورود گردشگران و تاثیرات فرهنگی آنها بر مردم جزیره اشاره کرد و گفت : کارهای فرهنگی باید به گونه ای در این جزیره باشد که اگر گردشگری با فرهنگ ها متفاوت وارد این جزیره می شود فرهنگ مردم این جزیره به آن تزریق شود نه اینکه فرهنگ ناصحیح در جزیره وارد شود .

آیت الله صدر الساداتی ادامه داد : بعضی از مسولان فکر می کنند اگر کارهای فرهنگی در جزیره قشم صورت گیرد گردشگران به این جزیره نمی آیند در صورتی که اینگونه نیست و فطرت همه انسان ها از فرهنگ و تعالیم اسلامی خوشش می آید .

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به موقعیت جغرافیایی جزیره قشم تصریح کرد : جزیره قشم  به لحاظ گردشگری در بسیاری از مواقع سال با حضور مسافرین مواجه است که این فرصتی است تا با اجرای برنامه های فرهنگی ، مباحث اسلامی را ترویج داد اما تا کنون در این زمینه چنین اراده ای  مشاهده نشده است .

وی با بیان اینکه برای حفظ فرهنگ اسلامی باید هزینه کرد اظهار داشت : همه کشورها برای حفظ و اشاعه فرهنگ خود هزینه می کنند و برای حفظ فرهنگ اسلامی هم باید هزینه شود که متاسفانه برای اجرای برنامه های فرهنگی  بیشتر شعار داده شده و به مرحله عمل نرسیده است.

آیت الله صدر الساداتی ادامه داد : برای پشتیبانی از برنامه های فرهنگی کمبود بودجه وجود دارد یا در تخصیص بودجه نقص هایی مشاهده می شود و از طرفی نیروهای فعال فرهنگی  در زمینه اشتغال هم مشکل اساسی دارند.

وی با بیان اینکه در اجرای کارهای فرهنگی  محوریت وجود ندارد گفت : انسجام در اجرای کارهای فرهنگی در اثر گذاری آن بر جامعه نقش مهمی دارد و از طرفی غنی بودن محتوا و تک بعدی نبودن مدیران فرهنگی هم از جمله مواردی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه مشکلات در همه دولتها وجود داشته است بیان داشت : وجود مشکلات ربطی به اصل انقلاب اسلامی ندارد و همه ما به اندازه مسئولیت و توانی که بر عهده داریم در به وجود آمدن مشکلات و رفع آن  نقش داریم و در این برهه از زمان اگر سستی در کار داشته باشیم بزرگترین ضربه را به اسلام و نظام  وارد کرده ایم.

 

 

لینک خبر : http://hormozonline.ir/?p=21219
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی