رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اذعان به اینکه مناطق آزاد خود را زیرمجموعه استان نمی دانند، تصریح کرد: مشکل اصلی در این رابطه این است که قانون دست مناطق آزاد را باز گذاشته است.

حسین هاشمی تختی در نشست خبری با اشاره به حضور نمایندگان هرمزگان در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، عنوان کرد: حضور روز گذشته نمایندگان هرمزگان در مجلس در این مراسم بیانگر وفاق ما بود که البته اجازه سخنرانی به نمایندگان هرمزگان در جلسه داده نشد.

وی با ارائه این پیشنهاد که استاندار باید رئیس هیات مدیره مناطق آزاد استان باشد، افزود: همه نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خواستار تعیین تکلیف موضوع تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد در کل استان هستیم و درخواستی را نیز در این زمینه ارائه کرده ایم.

هاشمی تختی با بیان اینکه نمایندگان هرمزگان در مجلس قصد دارند تا برای پیگیری این موضوع با رئیس جمهور دیدار کنند، عنوان کرد: حذف دریافت عوارض از شهروندان جزیره قشم نیز از دیگر موضوعاتی است که نمایندگان پیگیر تحقق آن هستند.

وی در ادامه به بوجود آمدن فضایی جدید درپی انتصاب دکتر همتی به عنوان استاندار در هرمزگان اشاره کرد و گفت: با حضور استاندار جدید، فضای خوب همدلی در استان ایجاد شده است و از این رو باید مراقب باشیم تا حاشیه‌ای بوجود نیاید.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس افزود:در روز نخست انتخاب دکتر همتی به عنوان استاندار هرمزگان، نشست مجمع نمایندگان با وی برگزار شد و چهارچوب و نوع مشورت دادن به او را مشخص کردیم.

وی با ذکر این نکته که استاندار در انتخاب نیروهایش آزاد عمل خواهد کرد و هیچ فشاری از سوی نمایندگان در جهت انتخاب افراد به وی وارد نخواهد شد، تصریح کرد: هر شخصی که دکتر همتی انتخاب کند یار ما خواهد بود و تنها معیار ما، پاکدامنی، سلامت و پرکاری است.

هاشمی تختی در بخش دیگری از سخنان خود به فرآیند انتخاب استاندار نیز اشاره کرد و یادآور شد: پیشنهاد مجمع نمایندگان، انتخاب نیروی ماندگار استانی بود و در این رابطه هم پنج نفر را به دولت معرفی کردیم اما تصمیم دولت انتخاب استاندار غیربومی بود و تا کنون نیز در هیچ استانی استاندار بومی انتخاب نشده است.

وی شایعه هماهنگی نکردن دولت با نمایندگان در انتخاب استاندار را رد کرد و افزود: در انتخاب استاندار تعاملی خوبی بین دولت و نمایندگان وجود داشت و همه نمایندگان در جریان این انتخاب بودند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان همچنین خواستار راه اندازی سامانه استخدام در استان شد و تاکید کرد: شخص استاندار باید به صورت دقیق نحوه استخدام ها را رصد کنند تا سهمیه افراد جویای کار بومی مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه صنایع حق ندارند که خود را تافته جدابافته بدانند، خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در اصفهان تیم ورزشی دارد اما صنایع مستقر در استان از این مهم غفلت کرده اند.

لینک خبر : http://hormozonline.ir/?p=24115
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی