در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامیده شده متاسفانه برخی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی در این برهه از زمان که دشمنان از شرق و غرب به دنبال ضربه زدن و بدبین کردن نظام و انقلاب اسلامی هستند و در راستای تحقق شعار سال، که ضرورت دارد تعامل و هماهنگی بیشتری در این زمینه با یکدیگر داشته باشند نه تنها در جهت اقتصاد مقاومتی عمل نمی‌کنند بلکه در جهت عکس آن اقدام می‌کنند.

به وجود آمدن اینگونه ناهماهنگی‌ها در بعضی از دستگاه‌های اجرایی و بی‌نظمی برخی از مسؤولان در ایفای وظایف اداری خود که به یک فرهنگ تبدیل شده است، نتیجه‌ای جز ناامیدی و قربانی شدن مردم در بر نخواهد داشت.

بیش از دو سال است که سید الیاس هاشمی رئیس اداره گاز شهرستان قشم در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در این شهرستان با افتخار از بهره‌برداری و راه‌اندازی نخستین جایگاه تک منظوره CNG در شهر درگهان سخن گفته بود که هنوز این پروژه ملی با وجود هزینه‌های میلیاردی بنا به دلایلی به بهره‌برداری نرسیده و مردم کماکان از این نعمت خدادادی محروم هستند.

هاشمی طی گفت‌و‌گو تلفنی با خبرنگار فارس در قشم در مورد این پروژه اظهار داشت: بیش از یک سال است که جایگاه تک منظوره CNG شهر درگهان آماده بهره‌برداری است و در تعهداتی که بر عهده اداره گاز از جمله خط انتقال،خط اختصاصی انشعاب و ایستگاه فشارشکن بوده عمل کرده اما متاسفانه با وجود وعده های زیاد اداره برق این شهرستان کماکان به تعهدات خود عمل نکرده و هنوز این پروژه ملی به بهره‌برداری نرسیده است.

 رئیس اداره گاز شهرستان قشم با بیان اینکه با سر کار خانم کمال‌زاده فرماندار سابق طی سال گذشته رایزنی و مکاتبات زیادی در مورد تامین برق این پروژه انجام داده‌ایم اما نه تنها پیگیری‌های ما بلکه پیگیری‌های فرماندار نیز به نتیجه نرسیده است و اداره برق هیچ‌گونه همکاری لازم را انجام نداده است افزود: این در حالی است که با پیگیری‌های دیگری که داشتیم کل هزینه برق آن تامین و در حدود سه ماه است که کل مبلغ و هزینه‌های درخواستی اداره برق توسط شرکت پخش فرآورده‌های نفتی تامین و در وجه این اداره پرداخت شده است.

 وی با بیان اینکه اداره برق فقط بخشی از پایه‌ها را نصب کرده ادامه داد: تمام دستگاه‌های مربوطه و از جمله شهرداری درگهان به همه تعهدات خود عمل کرده ولی کماکان اداره برق به تعهدات خود عمل نمی‌کند و این حق مردم است که بتوانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

یوسف دریانورد در حاشیه بازدید میرهاشم خواستار بخشدار مرکزی قشم از شهرداری درگهان در مورد جایگاه CNG این شهر اظهار داشت: این جایگاه بیش از یک سال است که از آماده سازی و نصب تجهیزات و تاسیسات آن می‌گذرد و با پیگیری‌های انجام شده کماکان تاسیسات برق این پروژه نصب نشده است.

وی با بیان اینکه به دلیل مشکلات مالی که شهرداری درگهان داشت، مجری CNG سراسر کشور تمام هزینه راه‌اندازی برق جایگاه را بیش از سه ماه است که به حساب شرکت توزیع برق هرمزگان واریز کرده افزود: به صورت مکرر و با مراجعه روزانه و حتی مکاتبات زیادی در این زمینه با رئیس اداره برق شهرستان داشته‌ایم ولی متاسفانه هنوز مشکل این جایگاه رفع نشده این در حالی است که تمام هزینه‌هایی که شده از محل بیت‌المال پرداخت شده است.

دریانورد با اشاره به اینکه جلسه‌ای در مورخ هفت مهر سال جاری با حضور نماینده حوزه سه CNG کشور به همراه نمایندگان گاز استان و شهرستان، نمایندگان شهرداری درگهان و نماینده اداره برق قشم برگزار گردید ادامه داد: تمام دستگاه‌های مربوطه متعهد شدند که حداکثر تا ۲۷ مهر به وظایف خود عمل کنند، این شهرداری به همراه اداره گاز به تمام تعهدات خود در صورتجلسه عمل کرده ولی اداره برق هنوز هیچ‌گونه تاسیسات و تجهیزات برق را راه‌اندازی نکرده است.

شهردار درگهان با اظهار نگرانی و اشاره به اینکه مجری طرح اعلام کرده که اگر برق این جایگاه تا پایان آبان ماه وصل نشود هزینه نصب و راه‌اندازی این جایگاه که بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان است بر عهده شهرداری خواهد بود خاطر نشان ساخت :امیدواریم با همکاری مسؤولان برق شهرستان و استان هرچه سریع‌تر این مشکل حل شود وگرنه شهرداری درگهان قادر به پرداخت این هزینه نیست و این جایگاه که دولت در آن میلیاردها هزینه کرده است متاسفانه روی زمین خواهد ماند و این جایگاه روز به روز در حال فرسوده شدن هست.

اما در آن سوی ماجرا بهرام زارع‌پور مدیر اداره برق قشم طی گفتگو با خبرنگار فارس، دلایل و محروم ماندن مردم از این پروژه ملی در این شهر را تعلل و تاخیر شهرداری درگهان در نصب فنداسیون و مدیریت دوگانه در این جزیره اعلام و اظهارداشت: تعطیلات ماه محرم و از جمله مشکلاتی که برای پیمانکار این جایگاه در این ماه بوجود آمد یکی دیگر از دلایل تاخیر نصب تجهیزات و تاسیسات برق جایگاه CNG شهر درگهان است و در حال حاضر در مراحل پایانی کار قرار داریم.

وی در اظهارات تامل برانگیز خود با اشاره به اینکه مبلغ این پروژه به حساب اداره برق قشم واریز نشده و این پول به حساب شرکت توزیع برق هرمزگان واریز شده افزود: پول‌هایی که به حساب دولتی واریز می‌شود به نوعی لخت می‌شود و در سیستم اداری ما (اداره برق قشم) بیش از ۹۵ درصد از پروژه‌ها را خود پیمانکار و متقاضی (مشترکین) با هم روبه‌رو و به صورت مستقیم با یکدیگر قرارداد و توافق و با توجه به اینکه هیچ واسطه‌ای وجود ندارد کارها سریع‌تر انجام می‌شود.

زارع‌پور با بیان اینکه تاکنون هیچ پولی به حساب پیمانکار پروژه واریز نشده است و بضاعت پیمانکاران برق در این جزیره بیش از این نیست ادامه داد: نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران است.

مدیر اداره برق قشم در بخش پایانی خود با اشاره به اینکه این اداره استعلام‌هایی از اداره راه درخواست داده ولی آن دستگاه اعلام نموده این اتوبان در حیطه و اختیارات سازمان منطقه آزاد است و نیاز است از آن دستگاه نیز استعلا‌می گرفته شود خاطرنشان ساخت: فکر می‌کنم تا ۱۰ روز آینده و شاید هم زودتر از زمان اعلام شده این پروژه به اتمام برسید.

این در حالی است که بیش از پنج روز از مصاحبه این خبرگزاری با مدیر اداره برق قشم می گذرد و در تماس تلفنی که امروز با شهردار درگهان داشتیم کماکان هیچ اقدام و عملی در این زمینه صورت نگرفته است.

آیا این اقدام که تقصیر از چه اداره‌ و دستگاهی باشد خیانت در امانت نیست، آیا مردم باید تاوان ناهماهنگی مسئولان را بدهند؟

آیا امروز مسؤولان به مردم از منظر درست می‌نگرند و خود را خدمتگزار و وکیل مردم ‌دانسته و کار خود را مثل خدمت کردن و عبادت کردن می‌نامند؟

آیا مسؤولان در این جزیره در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نموده‌اند؟

حال باید دید آیا مسؤولان برای جلوگیری از برون رفت از این معضل چاره‌ای می‌اندیشند و با تمرکز و سرعت بیشتری وارد عمل خواهند شد؟ یا اینکه با پایان یافتن ماه جاری (آذرماه) مجری طرح بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان از هزینه نصب و راه‌اندازی این پروژه را بر عهده شهرداری درگهان خواهد گذاشت و به گفته شهردار درگهان این جایگاه که دولت و نظام در آن میلیاردها هزینه کرده است متاسفانه روی زمین خواهد ماند و مردم از نعمت جایگاه CNG در این جزیره کماکان محروم خواهند شد.

گزارش از: عبدالرحیم رضوانی خبرگزاری فارس

لینک خبر : http://hormozonline.ir/?p=17019
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی