محموله های قاچاق مشروبات الکلی از کشور امارات به مقصد کشور پاکستان بارگیری شده که با ترفند قاچاقچیان در بین مسیر ترانزیت در آب های خلیج فارس از طریق قایق های موتوری سنگین به سواحل استان هرمزگان منتقل می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛قاچاق در هرمزگان ابعاد و بخش های مختلفی را در برمی گیرد که از جزئی ترین کالاهای ممصرفی تا بزرگترین قطعات صنعتی و یا بیل های مکانیکی را به خود دیده است؛ گستره پهناور قاچاق در استان هرمزگان با یک هزارو ۱۰۰کیلومتر نوار ساحلی موجب تشدید کنترل مرزها و مراقبت ها شده اما قاچاقچیان مانند مور و ملخ از در و دروازه های شهر وارد می شوند تا با رساندن کالاهای خود به داخل کشور زمینه تجارت شوم و مهلکی را رقم بزنند که بارها مورد تاکید مسئولان و مقامات کشور بوده است.

انتشار روزانه آمار خیره کننده  از نرخ کشفیات در استان جای بسی تامل دارد که این حجم از قاچاق سرسام آور که سرسوزنی را از قلم ننداخته آیا می تواند هدفی جز ضربه اساسی بر پیکره اقتصاد و تولید ملی داشته باشد.

در میان انبوه واردات زیرزمینی کالا به کشور، قاچاق افسار گسیخته مشروباب الکی با تناژ بالا از مهم ترین آسیب های اجتماعی است که تمامی قسمت های نوار ساحلی با این معضل روبرو می باشد؛ ماموران نظامی استان هر روز با تعداد بالایی از قاچاقچیان مشروب مواجه می شوند که با قایق های تندرو در دریا و خودروهای شوتی جاده را می نوردند.

با تشدید مرزهای خاکی تمایل قاچاقچیان به مسیرهای جایگزین آبی بیشتر شده از این رو اکثر قایق های تندرو بی نام  و نشان مرکبی برای حمل مشروبات هستند؛ شهرستان های سیریک، میناب، بندرعباس، بندرلنگه و جاسک بنا به گستردگی نوار ساحلی بیشترین حجم از تردد قاچاقچیان الکل را زیر بار ترافیک خود قرار داده است.

رواج سرو مشروب در میان نوجوانان

آثار سوء مصرف مشروبات الکی برای تمامی جوامع بشری محرز است و کشور ما بنا با حاکمیت اسلامی و حرام بودن شرب خمر را از ابتدا اعلام کرده اما حجم بالای واردات زیرزمینی مشروب و حمایت های پشت پرده آن ور آبی ها برای قاچاق این کالای ممنوعه به کشور تنها با هدف تخریب پابه های اجتماعی و رواج بی بندو باری در کشوری دارد و از آنجایی که انقلاب اسلامی تهدیدی جدی برای ابرقدرت ها محسوب می شود نظام استکبار دست به دست هم داده اند تا ایران اسلامی را با ترویج ضدفرهنگ و بی بندوباری به زانو دربیاورند.

تبلیغات مسموم و گسترده برای رواج ضدفرهنگ ها در جامعه اسلامی جای به راه باریک کشانده و به عینه جوانان بسیاری را می توان در اماکن عمومی در حال شرب خمر مشاهده کرد که بدون هیچ واهمه ای به انجام این منکر حرام می پردازند.

درست در زمانی که غرب به اساس و پایه های آموزهای دینی و منعیات اسلامی پی برده تلاش معاندین برای رواج منکرات در کشور ما افزایش یافته از این رو به پشتوانه کم کاری مقامات فرهنگی و متولیان امر کار به جاهای باریک کشیده شده و مشروبات الکلی پای خود را در بساط های دوستانه و برخی از خانه باز کرده است.

ورود افسار گسیخته مشروبات الکلی قاچاق موجب شده تا این مسکر حرام به راحتی در دسترس عموم واقع شود همچنین در برخی از محلات بندرعباس عده ای به ساخت مشروب دست ساز مبادرت می ورزند؛ با وجود تلفات و مرگ ومیرهای بالا ناشی از شرب خمر در هرمزگان یا تصادفات قاچاقچیان این کالای ممنوعه در جادها که اغلب به دلیل سرعت بالا و متواری بودن از دست ماموران دچار صدمات شدید و یا مرگ آنی می شوند اما از میزان گرایش ها بر مصرف و قاچاق  آن نکاسته نشده است.

مشروبات الکلی از امارات بارگیری می شود

براساس اظهار نظر کارشناسان امر محموله های قاچاق مشروبات الکلی از طریق کشور امارات به داخل کشور وارد می شود، در واقع این محموله ها  با یک ترفند زیرکانه به مقصد کشور پاکستان بارگیری شده سپس در بین مسیر ترانزیت در آب های خلیج فارس از طریق قایق های موتوری سنگین به سواحل استان هرمزگان منتقل می شود.

هنوز برای عده ای پذیرفتن این واقعیت که جوانان و نوجوانان مهم ترین هدف قاچاقچیان مشروبات الکلی می باشند غیر قابل هضم است از سوی مهم ترین کشورهای تولید کننده مشروبات الکلی و یا غرب روشنفکر محدودیت های بسیاری برای مصرف الکل در جامعه خود لحاظ کرده اما در مقابل شاهد سرازیر کردن این مسکر به کشورهای اسلامی هستیم.

حجت الاسلام محمدصادق اکبری، رئیس دادگستری استان هرمزگان بارها به  عرضه مشروب الکلی و مواد مخدر در اماکن عمومی شهر اشاره کرده و خواستار برخورد شدید نیروی انتظامی با متخلفین شدند.

دشمنان ما در جنگ نابرابر قشر جوان و نوجوان را هدف قرار داده اند تا با ضربه زدن به آینده سازان کشور، مانع از پیشرفت روز افزون جمهوری اسلامی ما شوند لذا می طلبد مردم و مسئولان با دیدی جدی تر به حقایق مانع از نفوذ شده و جوانان خود را از شر کینه توزی دشمنان خونخواه نجات دهند.

لینک خبر : http://hormozonline.ir/?p=27405
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی