سحر رضایی تنها بانوی موتورسوار هرمزگانی موتورسواری ورزشی غیرعادی برای بانوان است آن هم تنها به این جهت که بانوان در این رشته در اقلیت قرار دارند مثل بسیاری دیگری از رشته ها که چارچوب های جامعه منجر به انزوای نیمی از جامعه که زنان آن را تشکل می دهند می شود.حال اما در سال های اخیر شاهد رشد حضور درصد کمی از بانوان در عرصه هایی هستیم که پیشتر حضورشان در این زمینه ها قابل تصور نبود، حالا دختر جوانی در هرمزگان زندگی می کند که از موتورسواران برتر کشور است آن هم در محیطی کوچک که بدون شک راه دشواری را تا کنون طی کرده و قطعا زمین ناهمواری برای ادامه  پیشرو خواهد داشت.
بیوگرافی
سحر رضایی هستم  متولد۱۳/۱/۸۱در لارستان به دنیا آمدم اما ساکن شهر جناح هستم. دانش آموز کلاس دهم (رشته‌ریاضی )هستم و  در مسابقات موتورسواری کشوری  که در تهران برگزار شد مقام اول در کلاس ۱۵۰ را کسب کردم.
چطور شد رشته موتور سواری را انتخاب کردی؟
علاقه من به موتورسواری از کودکی و با  بازی با پسر عمه ام شروع شد  که اونیز عاشق موتور است و در حال حاضر یکی از بهترین موتورسوارهاست و مقام اول استان را دارد. یادم می آید کوچک که بودیم از این موتور چهار چرخ شارژی ها داشتیم و همیشه باهم بازی می کردیم.
پس از آن پسر عمه ام موتور کوچک دوچرخ  خرید من هم همیشه سوار آن می شدم که علاقه ام دایما  به موتور بیشتر می شد.
پس از آن پدرم برایم  یک موتور پیشرو کوچک خرید و از آن موقع تا الان موتورسواری می کنم یعنی تقریبا از ٧ یا ٨ سالگی، البته به طور حرفه‌ای یک سال است که با کراس تمرین می کنم در این سال ها تجارب زیادی کسب کرده ام  مهمترین  چیز  این است که اگر واقعا  چیزی را می خواهید به حرف هیچکس اهمیت ندهید و دنبال هدفتان بروید حتی اگر با شما دعوا کنندمسخره تان کنند. چون وقتی موفق شدید اولین کسانی که به شما  افتخار خواهند کرد همان کسانی هستند که مسخره تان می کردند.
با چه موانعی در این راه مواجه هستی؟
با مشکلات و موانع زیادی به خاطر دختر بودن مواجه هستم مخصوصا وقتی تنها دختر موتورسوار شهر یا استان باشی که در این رشته فعالیت می‌کنی. یادم می‌آید در سفرم به میناب  قرار بود  با پسرها در مسابقات شرکت کنم نه تنها نگذاشتند تمرین و شرکت کنم حتی نگذاشتند لباس موتورسواری ام تنم باشد وآنجا بیاستم اما برعکس میناب در جزیره قشم به من اجازه دادند که تمرین کنم و به عنوان اولین بانوی موتورسوار استان ازمن تقدیرکردند و هدیه دادند.
مشوق هایت در این رشته چه کسانی بودند؟
مادرم و  دیگر اعضای خانواده از این که در این رشته فعالیت می کنم چندان راضی نیستند چون موتوروسواری ورزش پر خطری ست و از صدمه دیدن من به شدت می ترسند اما به خاطر علاقه ی من به این رشته تا جایی که می توانند  با من همکاری می کنند.پدرم تنها کسی است که در این راه به من کمک زیادی کرد و من را باور دارد او  همیشه می گوید: دختر و پسر ندارد که تو از پس انجام هر کاری برمی آیی و این باعث می شد که جسارتش پیدا کنم وبیشتر دنبال علاقه ام  بروم. به جز پدرم یکی از دوستانم هم خیلی به من روحیه می داد و باورم داشت.
به جز موتوروسواری در چه زمینه هایی فعالیت می‌کنید؟
به جز رشته موتورسواری در ورزش بدمینتون هم فعالیت می کنم که در این رشته هم مقام های زیادی از جمله دو بار مقام دوم استان را کسب کردم. می خواهم تا وقتی که می توانم و خدا راضی ست موتورسواری ام را ادامه بدهم.  امیدوارم تیم ملی برای بانوان تشکیل بدهند و عضو تیم ملی بشوم و به مقام های آسیایی و جهانی دست پیدا کنم. همچنین می خواهم در رشته های دیگر موتورسواری مثل ریس، تریل، کارتینگ و غیره هم فعالیت کنم.
یک خاطره؟
یادم می آید اولین بار که برای مسابقات به تهران رفتم از شانس من برف آمد و مسابقات کنسل شد و من مجبورم شدم برگردم ولی سه هفته ی بعد که دوباره مسابقه گذاشتند باز رفتم یک آقایی آنجا بود که گفت: تو باز هم آمدی ماشاالله به این همه همت که تو داری این بار به خاطر تو هر جور هم که شده باید مسابقه رو برگزار کنیم.
حرف آخر؟
توصیه ام به همه این است که هر جا که هستید حتی در بدترین شرایط هم به دنبال آرزوهایتان  بروید چون خدا بنده‌های پرتلاشش را نا امید نمی کند. معمولا اوقات فراغتی ندارم چون در طول روز  به باشگاه می روم و بدمینتون و موتورسواری تمرین می کنم و اگر وقت اضافه‌ای داشته باشم بعضی اوقات می روم پیاده روی و یا کتاب می‌خوانم یا نقاشی می کشم یا مثل بیشتره مردم با گوشی‌ام بازی می کنم.تشکر می کنم از پدرم که در  این راه من را باور داشت. ابوذر یوسف پور که در شروع موتورسواری به من کمک کرد. علی احمدپور به خاطره روحیه و آموزش هایی که به من داد. ایرجی برای شرکت در مسابقات و شوهر خواهرم برای راه یابی من به مسابقات و متشکرم از تمامی کسانی که اسم بردم و نبردم و به من در این راه کمک کردند.

لینک خبر : http://hormozonline.ir/?p=23501
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی