خبر آتش سوزی لنج باری ۴۰۰ تنی در بندر بهمن منطقه آزاد قشم در حالی منتشر شد که قبل از این ، خبر آتش سوزی هتل مارینا قشم در چندی قبل سوژه محافل رسانه ای کشور شده بود .

اما خونسردی مسئولین منطقه آزاد قشم البته از نوع صنعتی و تجاری آن همچنان مانند قبل و با طرح این عنوان در خبرها که بحمد الله این حادثه هیچ گونه تلفات جانی نداشته است ، حوادثی از این دست را در رسانه ها به  سوژه ای سوخته بدل می کند.

آتش سوزی های چند ساله اخیر در جزیره قشم  اعم از بازار ، اداره کل ، هتل ، لنج های باری و … بر همگان ثابت کرده است که تنها ایستگاه آتش نشانی قشم دیگر جوابگوی حفظ ایمنی شهروندان نیست ، اما با وجود اینکه همه می دانند ، هیچ اقدامی هم برای رفع آن انجام نمی دهند ، البته روی سخن با مسئولین عزیز است.

امروز منطقه آزاد قشم با مدیریت نخبگان و آقایان دکتر همان قشم دیروز با مدیریت آقایان مهندس است و آنچه هویداست، تغییری  اتفاق نیفتاده است چرا که مشکلات همچنان مانند قبل ادامه دارد و راهبردی برای برون رفت از وضعی که ۲۵ سال بر قشم حاکم بوده مشاهده نشده است.

ایستگاه آتش نشانی قشم دیروز اگر بر حسب شرایط زمان خودش جوابگو بود ، اما دیگر نمی توان ایمنی قشم امروز را  با در نظر گرفتن توسعه روز افزون بنادر ، بازارها ، شهرکهای صنعتی ، هتلها ، برج ها و شهرک های مسکونی ، صنایع بزرگ  با یک ایستگاه  آتش نشانی مدیریت کرد.

البته گفتن این مطالب تکرار مکررات است و مسئولین منطقه آزاد قشم نیز  تا کنون به این نقدها نه واکنشی نشان داده اند و نه راه کاری و اقدامی برای رفع آن انجام داده اند.

اما روی سخن ما با مدیرانی است که به دنبال پیشرفت و اعتلای قشم هستند ، آقایان اگر می خواهید سرمایه گذار به قشم بیاید و مراکز اقتصادی و صنعتی قشم را احیا کند اول فکری به حال زیر ساختهای قشم  کنید ، تا وقتی که وضع درمان و ایمنی قشم اینگونه باشد کسی جرات سرمایه گذاری در آن را ندارد .

مگر ایجاد بندر و شهرک صنعتی  بدون زیر ساخت پایگاه اورژانس و آتش نشانی ممکن است و آیا نیازی به ایجاد ایستگاه های آتش نشانی در شهرکهای جدید التاسیس احساس نمی کنید؟

و سخن آخر با مسئولین ” فعتبروا یا اولی ابصار” قبل از شنیدن خبر دیگری از وقوع آتش سوزی به فکر زیر ساخت های ایمنی و سلامت در قشم باشید.

لینک خبر : http://hormozonline.ir/?p=23186
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی