به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری عصر شنبه در نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی استان هرمزگان با بیان اینکه بر هیچ کس پوشیده نیست بسیاری از بنگاه ها و موسسات در استان کمک های اجتماعی داشته اند، عنوان کرد: اما این کمک ها نظام مند نیست و باید نیازسنجی داشته باشیم تا این کمک ها براساس اولویت ها و نیازها انجام شود.

وی ادامه داد: نقش مسئولیت اجتماعی شرکت ها و بنگاه ها باید در جامعه پر رنگ باشد و این امر برای جامعه ضروری است.

استاندار هرمزگان افزود: اگر این کار طبق برنامه ریزی مدون و براساس تقسیم کار صورت گیرد، بیکاری و فقر و آسیب های اجتماعی کاهش خواهد یافت.

جادری تصریح کرد: ایفای مسئولیت اجتماعی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی باید به یک فرهنگ سازمانی تبدیل شود که در این صورت منجر به افزایش کیفیت تولید و بهره وری نیز خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای عملیاتی کردن این برنامه ها نیاز است کارگروه تخصصی تشکیل شود، اظهار داشت: این موضوع باید به صورت مستمر پیگیری شود و در این کارگروه نیازهای اجتماعی باید اولویت بندی شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه از منظر اجتماعی مسئولیت به معنای رفتار توام با اخلاق و حساسیت نسبت به مسائل اجتماعی است، اظهار داشت: در بخش مسئولیت گروهی اجتماعی دولت یازدهم بر گسترش و تحکیم تشکل ها و سمن ها تاکید داشته است.

منصور اخلاقی پور اضافه کرد: نوع دیگر مسئولیت اجتماعی مربوط به شرکت ها و بنگاه های اقتصادی است که در قبال جامعه و محیطی و بستری که یک بنگاه و موسسه در آن فعال است، مسئولیت دارد و باید آن را ایفا کند.

وی گفت: اگر این نوع مشارکت ساماندهی شود، با برنامه ریزی مناسب به نتیجه خواهیم رسید.

لینک خبر : http://hormozonline.ir/?p=20228
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی