مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان از ارسال طرحی برای ایجاد بخش جدیدی در شهرستان قشم به نام “حرا” خبر داد و افزود: همچنین طرح ایجاد بخش جدیدی در شهرستان بندرعباس با هدف ارتقا دهستان شمیل نیز به وزارت کشور ارسال‌ شده است.

‌ابراهیم فرهادی نیا در گفت‌وگو با ایسنا، ‌افزود: در استان هرمزگان ۱۳ شهرستان، ۳۸ بخش، ۳۹ شهر، ۸۵ دهستان و براساس آخرین سرشماری قریب به ۲ هزار آبادی وجود دارد.

کد گذاری مناطق هرمزگان در حال نهایی شدن است

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات انجام‌شده در این مدت بحث کدگذاری تمامی روستاها، شهرها، بخش‌ها و شهرستان‌های استان هرمزگان بود، تصریح کرد: با بخشنامه وزارت کشور بحث کدگذاری در استان هرمزگان انجام و تمامی روستاها، شهرها، بخش‌ها و شهرستان‌های استان هرمزگان دارای کد ده‌رقمی در سطح شهری و حتی بین‌المللی شدند که این موضوع تاکنون در استان انجام و برای انجام مراحل نهایی به وزارت کشور ارسال‌ شده است.

فرهادی نیا ادامه داد: تخصیص کد تنها وظیفه وزارت کشور است تا کدها در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد و براساس آن خدمات به‌تمامی نقاط استان صورت گیرد و این موضوع برای برنامه‌ریزی کشوری بسیار مهم است.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان در خصوص وضعیت ارتقا روستاها، شهرها، بخش‌ها و شهرستان‌های استان هرمزگان، عنوان کرد: در دولت یازدهم به دلیل تهیه لایحه جامع تقسیمات کشوری ارتقا و انتزاعی در این حوزه صورت نگرفت جز دو مورد در استان هرمزگان آن هم به دلیل ارتقاء روستا لیردف به شهر و انتزاع جزیره لارک از بخش شهاب به بخش مرکزی قشم به خواست مردم.

کدام مناطق هرمزگان در مسیر ارتقا قرار دارند

وی اضافه کرد: در بحث ارتقا، مراکز بخش‌ها نیز در حال برنامه‌ریزی و انجام است که در شهرستان میناب روستای بندرزک به شهر و در شهرستان رودان روستای بالاشهر مرکزی شهر جغین به شهر ارتقا پیدا خواهد کرد.

فرهادی نیا با بیان اینکه روستاهایی در استان هرمزگان نیز وجود دارد که قابلیت و ظرفیت تبدیل به شهر را دارند، خاطرنشان کرد: تمامی طرح‌ها نیز به وزارت کشور ارسال‌شده است که می‌توان از ارتقا روستا پهل شرقی در شهرستان بندرخمیر و روستاهای هنگویه و کمشک در شهرستان بستک نیز نام برد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در یکسری از بخش‌ها با اختلافات مرزی با استان‌های همجوار مواجه هستیم، تصریح کرد: به‌زودی در بحث تدقیق که توسط وزارت کشور انجام می‌شود، مرز استان هرمزگان بر روی زمین مشخص و اختلافات مرزی به حداقل می‌رسد.

هیچ تصرفی در زمین‌های هرمزگان صورت نگرفته است

وی در خصوص برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر تصرف بخشی از زمین‌های بخش رودخانه استان هرمزگان توسط استان کرمان، خاطرنشان کرد: این موضوع به‌هیچ‌وجه صحیح نیست و وجاهت قانونی ندارد و نباید به این شایعات توجه کرد.

آخرین وضعیت ارتقا بخش‌های فین، رودخانه و توکهور و هشتبندی

فرهادی نیا در پاسخ به سؤال ایسنا مبنی بر آخرین وضعیت ارتقا بخش‌های فین، رودخانه و توکهور و هشتبندی به شهرستان، اظهار کرد: طرح ارتقا این دو بخش به وزارت کشور ارسال‌شده است و در دست بررسی این وزارتخانه است.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان همچنین از ارسال طرحی برای ایجاد بخش جدیدی در شهرستان قشم به نام “حرا” خبر داد و افزود: همچنین طرح ایجاد بخش جدیدی در شهرستان بندرعباس با هدف ارتقا دهستان شمیل نیز به وزارت کشور ارسال‌ شده است.

برگزاری انتخابات الکترونیکی در برخی مناطق هرمزگان محتمل است

فرهادی نیا در پاسخ به سؤال ایسنا در خصوص آمادگی استان هرمزگان برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در انتخابات پیشرو خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، احتمال این امر را در برخی مناطق استان هرمزگان بسیار محتمل دانست و عنوان کرد: زیرساخت‌های برگزاری انتخابات الکترونیکی در استان هرمزگان در حال مهیا شدن است هرچند در انتخابات گذشته ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا نیز این آمادگی وجود داشت که در برخی مناطق انتخابات به‌صورت الکترونیکی برگزار شود، اما تحقق آن مشروط به موافقت شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری و هیئت نظارت مجلس در انتخابات شوراهای شهر و روستا بود که با انجام آن در استان هرمزگان موافقت نشد.

لینک خبر : http://hormozonline.ir/?p=24764
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی